Összefoglaló 2020. november 15., vasárnap

DVTK Jegesmedvék - HK Nitra 3-2

Sorozatban harmadik mérkőzését is megnyerte a DVTK Jegesmedvék a Tipos Extraligában. A vasárnapi, HK Nitra elleni találkozón a vendégek szerezték meg a vezetést, de a második harmadban Wehrs és Osterberg góljaival sikerült fordítani. A záró játékrészben mindkét fél egy gólt szerzett, így Dave Allison csapata a héten kilenc ponttal lett gazdagabb.

Tipos Extraliga

Alapszakasz - 13.forduló

2020. november 15. 18:00

DVTK Jegesmedvék - HK Nitra 3-2 (0-1, 2-0, 1-1)

Miskolci Jégcsarnok, zárt kapuk mögött, játékvezetők: Milan Adamec, Milan Novák, Jozef Valo, Lukas Beniac

DVTK Jegesmedvék: Rajna (Kiss B.) - Wehrs, Szirányi, Flick, Vas, Egle - Wolff, Kiss D., Csányi, Galanisz, Magosi - Láda, Vojtkó, Rokaly, Osterberg, Csányi - Rauhauser, Lövei, Révész, Miskolczi, Ritó, vezetőedző: Dave Allison

HK Nitra: Cowley (Nagy) - Pupák, Cardwell, Tvrdon, Slovák, Hrnka, Svarny, Bodák, Kollár, Stastny, Zitny, Vitalos, Nemec, Holesinsky, Dauda, Stumpel, Knizka, Pátoprsty, Minárk, Siska, Skvarek, vezetőedző: Antonin Stavjana

Büntetés percek 22-10
Buli elhozatal 37/63 (58.73 %) : 26/63 (41.27 %)

Dave Allison: Az első harmadot kissé lassan kezdtük, de a második játékrészben a játékosaim tudtak tempót váltani. A végén egy nagy emberelőnyös góllal sikerült megszerezni a vezetést, majd egy fontos emberhátrányt is sikerült kivédekezni. A kapuban Rajna Miki jó teljesítményt nyújtott, csakúgy, mint Kiss Bence pénteken. Jó látni, hogy mindenki hozzátesz a csapathoz. Boldog és elégedett vagyok. A srácok végre jutalmat kapnak az elvégzett munka miatt, de szerénynek kell maradnunk és továbbra is arra kell koncentrálnunk, hogy napról napra jobbak legyünk.

Antonin Stavjana: Ezt a meccset az döntötte el, hogy mi nem tudtunk élni a lehetőségeinkkel. Az emberelőnyöket nem tudtuk hatékonyan kihasználni és nem voltunk elég határozottak a kapuk előtt. Ez jelentette a különbséget a két csapat között. A fiatal játékosaim teljesítményével elégedett lehetek.

8. HC KošiceHC KOŠICE 9 3 1 1 4 27 25 2 12
10. HC ‘05 iClinic Banská BystricaHC ‘05 ICLINIC BANSKÁ BYSTRICA 9 2 1 0 6 24 37 -13 8
11. HK DUKLA TrenčínHK DUKLA TRENČÍN 8 2 0 0 6 21 33 -12 6
12. MHk 32 Liptovský MikulášMHK 32 LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ 7 0 0 0 7 16 39 -23 0