OTP Bank Liga 19. forduló

Kecskeméti TE - Diósgyőri VTK

Helyszín: Kecskemét, Széktói Stadion
Időpont: 2015. március 7., 16:00
Játékvezető: Vad II István (Albert István, Szpisják Zsolt; Bognár Tamás, Karakó Ferenc).

A KTE kezdőcsapata: Tujvel - Lovrić, Skopljak, Karan, Gyagya, Laczkó - Vukasović, Savić, Kitl - Bebeto, Novák. Vezetőedző: Bekő Balázs.
Kispadon: Kovács D., Eninful, Gréczi, Patvaros, Farkas, Szivacski, Lévai.

A DVTK kezdőcsapata: Antal - Okuka, Szalai V., Alves, Husić - Koman, Krstić - Gosztonyi, Grumić, Takács T. - Griffiths. Vezetőedző: Szivics Tomiszláv.
Kispadon: Radoš, Németh M., Ho-Jung, Bacsa, Barczi, Bognár, Marjanović

A DVTK csapatában Kovács Gábor sérülés miatt nem léphet pályára, valamint sérülése után Egerszegi Tamás és Julian Jenner sem tagja a keretnek.

Koman Vladimir először kezdő ma a DVTK-ban tétmeccsen

A hivatalos adatok szerint 1810 a hivatalos nézőszám, ebből 249 szurkoló látja a vendégszektorból a mérkőzést

A DVTK piros-fehér csíkos, a KTE lila mezben. A két cséká Gosztonyi András és Vladan Savić

Percről percre

1. perc: a KTE kezdte a mérkőzést

2. perc: Krstić bal oldalról beadott szabadrúgását a védők kivágták

3. perc: Husić adott be balról, blokkolták

6. perc: tömegjelenet a diósgyőri 11-es pont környékén, a tömegben nem jutottak lövéshez a hazaiak

7. perc: Husić bal oldali beadása megtalálta középen Griffiths lábát, de a támadó nem tudta átvenni

7. perc: Okuka csúsztatott meg egy jobb oldali beadást, de a védők kivágták a labdát

10. perc: Vezet a KTE. Kitl kapott jó labdát a bal oldalon, szépen adott be, Novák az ötösön a rövid felsőbe fejelt úgy, hogy a labda a kapufáról vágódott a hálóba, 1-0.

11. perc: diósgyőri szabadrúgás a kaputól 19 méterre, Krstic legurítása után Gosztonyi bombája egy védőről vágódott le

13. perc: Bebeto kapott jó labdát, már csak Husićcsal állt szemben, de elhagyta a labdát

14. perc: Takács futtatta lyukra Husićot, aki balról, az alapvonalról adott közbe, Krstić nem jutott lövéshez, Okuka viszont igen, de fölé

16. perc: Gosztonyi labdájával Griffiths fordult le a 16-oson belül, de főlé lőtt

20. perc: Szalai Vilmos kapott sárga lapot egy korábban elkövetett szabálytalanságért

24. perc: kecskeméti szabadrúgás a 16-os jobb oldali sarkától, Alves kifejelte a beadást, a kontrával Griffiths indult meg, de indítása hosszú lett

25. perc: Egyenlített a DVTK! Krstić ugratta ki Gosztonyit, akinek jobbról érkező beadását az ötösön belülről Takács talpalta kapu felé. Tujvel csak a gólvonalon túlról ütötte ki, 1-1.

28. perc: egy jobboldali beadását ölelt mellre Antal

30. perc: Emberhátrányban a DVTK. Alves kapott piros lapot mert Vad II játékvezető szerint ellökte Bebetót a 16-os előterében. A kiállítás után Grumić húzódott hátra Szalai mellé

32. perc: a szabadrúgást Savić laposan lőtte 16 méterről, Antal vetődve mentett

32. perc: szép diósgyőri támadás, középen Griffiths passzára nem érkezett senki

33. perc: Karan kapott sárga lapot a Griffiths ellen elkövetett szabálytalanságáért

35. perc: 11-es! A 16-oson belül Karan megrúgta Takács Tamás lábát

35. perc: Gosztonyi berúgta a büntetőt, Vad II azonabn újrarúgatta, mert egy diósgyőri is belépett a 16-oson belülre

36. perc: a másodszor is Gsztonyi lőtte, ezúttal is a jobb alsó sarkot választotta, azonban a labda a jobb oldali kapufa mellett ment el. Tujvel hozzáért, érdekes módon mégis kirúgás következett. az állás továbbra is 1-1

40. perc: Novák adott be jobbról, az alapvonalról, Bebeto elől Szalai tisztázott

42. perc: Husić passzolt a 16-oson belül Griffithsnek, aki furcsa mozdulattal lőtt a jobb kapufa mellé

45. perc: veszélyesen szállt középre Savic beadása az alapvonalról, de Szalai vetődve kifejelte a labdát

45. perc: 1 perc hosszabbítás következik

45+1. perc: hazai kontra végén Bebeto lőtt 17 méterről, Antal nagy bravúrral védett

Félidő: KTE - DVTK 1-1

46. perc: a DVTK kezdte a 2. félidőt, miközben a diósgyőri cserék elmentek melegíteni

46. perc: Gyagya helyett Patvaros a hazai csapatban

48. perc: Savić kapott sárga lapot Gosztonyi felvágásáért

49. perc: Okuka hatalmas bedobását Takács játszotta meg a 16-oson belül, majd középre adott, de a védők felszabadítottak

51. perc: Husić adott be balról, a labda elment a kapu előtt

54. perc: Lackó beadását Bebeto tette vissza lövésre, Patvaros azonban nem találta el a kaput

58. perc: Husic adott be balról Takács és Griffiths közé érkezett a labda

61. perc: Bebeto lőtt éles szögből, Szalai és Antal közösen mentett szögletre

65. perc: Gosztonyi lőtt 20 méterről mellé-fölé

66. perc: Hazai kontra végén Grumić lépett szépen közbe

67. perc: Vezet a KTE. Jobboldali szöglet után Karan fejelt bombaerősen a DVTK kapujába 7 méterről 2-1

71. perc: Griffiths próbálta meglepni Tujvelt 28 méterről, fölé szállt a labda

75. perc: hármas csere a DVTK-ban: Bacsa, Barczi és Bognár be, Takács, Gosztonyi és Koman le

77. perc: Bebeto helyett Gréczi a hazai csapatban

79. perc: Savić lőtt 18 méterről a kapu mellé

81. perc: Okuka labdájával Bacsa lépett be a 16-oson belülre, de nem jutott lövéshez

82. perc: Okuka beadása és Griffiths szerencsétlen ollózási kísérlete után Karant kellett ápolni

85. perc: Ismét Okuka adott be, Griffiths elől Barczihoz mentettek a védők, de a középpályás fölé lőtt

89. perc: szabadrúgás a DVTK javára 25 méterről középről, Bognár a sorfalat találta el, a duplázás még rosszabb volt

90. perc: 4 perc hosszabbítás következik

90+1. perc: Bognár passza után Griffiths lőtt félfordulatből a jobb alsó sarok mellé

Végeredmény: KTE - DVTK 2-1