Beharangozó 2024. március 7., csütörtök

A 9. élvonalbeli Mezőkövesd - DVTK meccs következik

A DVTK másodszor látogat ebben a bajnokságban Mezőkövesdre. Az első összecsapást 4-2-re nyerte meg, és Diósgyőrben is a Testgyakorlók győztek 2-0-ra. Bemutatjuk az ellenfelet, és felidézzük a két csapat közös történelmét.

Egymás ellen

A Mezőkövesd mindössze 2013-ban jutott fel elsőször az élvonalba, de az NB II.-ben is csupán egy találkozót játszott a DVTK idegenben a Mezőkövesd ellen. 2011. május 28-án a Benczés Miklós által irányított Ivan Radoš - Vadász Viktor, Savo Raković, Igor Gal, Gohér Gergő - Dobos Attila (Vicente Arze, 56.), Mohamadou Abdouraman, Lippai Ákos, José Luque - Granát Balázs, George Menougong (Pál Szabolcs, 63.) összetételű DVTK-t a hazaiak egy vitatott büntetővel ugyan legyőzték (1-0), de a meccs után mégis ünnepelhettek a DVTK-szurkolók, mert fél órával a lefújás után biztossá vált, hogy egy év kitérőt követően visszajutott a csapat az NB I-be.

A Magyar Kupában is futottunk már össze, 2007. szeptember 26-án Mezőkövesden Simon, Douva valamint Rebecsák góljával 3 -1-es végeredménnyel lépett tovább a Diósgyőr.

Ligakupában is találkozott a Mezőkövesd és a DVTK. Akkor Szivics Tomiszláv a Radoš - Eperjesi, Vadász, Alves, Husić (Gohér, 62.) - Nikházi (Bacsa, 46.), Kostić, Barczi (Egerszegi, 75.), Gosztonyi - Batioja, Futács összeállítású csapatot küldte pályára. A mérkőzést a hazaiak nyerték 3-1-re (a rendkívül értékes diósgyőri gólt Futács Márkó szerezte), azonban a negyeddöntőbe a DVTK jutott, miután hazai pályán 2-0-ra diadalmaskodott. A sorozat végén pedig a diósgyőri játékosok emelhették a magasba a serleget.

Az első élvonalbeli találkozón 2014. április 20-án Bacsa Patrik hajrában szerzett góljával győzött a DVTK.

Mezőkövesd Zsóry FC - Diósgyőri VTK 0-1 (0-0)

Mezőkövesd: Horváth T. - Búrány, Velicky, Gévay, Hegedűs Cs. - Dobos (Farkas B., 77.), Takács P. (Sigér, 85.), Bognár I., Melczer - Harsányi, Menougong (Rajczi, 90.). Vezetőedző: Véber György.
DVTK: Ivan Radoš - Vági András, Vadász Viktor, Kádár Tamás, Senad Husić - Nikházi Márk (Bacsa Patrik, 56.), Elek Ákos, Gosztonyi Andrés (Zoran Kostić, 56.) - Augusto Batioja (Lazar Marjanović, 67.), Futács Márkó, Miroslav Grumić. Vezetőedző: Szivics Tomiszláv.

Gólszerző: Bacsa Patrik (0-1) a 90. percben.

A 2018/2019 évi bajnokságban egyszer játszott vendégként Mezőkövesden a DVTK, és bár több nagy helyezetet láthatott a közönség, végül nem esett gól.

Mezőkövesd Zsóry FC - Diósgyőri VTK 0-0

Mezőkövesd: Dombó - Lázár, Hudák, Szalai A., Vadnai - Iszlai, Tóth B., Mlinar - Koszta M. (Veselinović, 78.), Novák, Střeštík (Cseri, 61.). Vezetőedző: Kuttor Attila.
DVTK: Antal Botond - Nagy Tibor, Lipták Zoltán, Dejan Karan, Tamás Márk - Ugrai Roland, Kocsis Gergő, Busai Attila, Forgács Dávid - Nikolaos Ioannidis (Szarka Ákos, 88.), Óvári Zsolt (Bacsa Patrik, 60.). Szakmai igazgató: Bódog Tamás.

A 2019/2020-as bajnokságban is egyszer utazott a DVTK Mezőkövesdre. A 15. fordulóban az első félidőben nem esett gól, és a szünet után is többnyire a hazaiak birtokolták a labdát, azonban a DVTK ellentámadásai egyre veszélyesebbek lettek. A pontot végül Rui Pedro tette fel az i betűre közvetlenül a lefújás előtt.

Mezőkövesd: Szappanos - Farkas D., Pillár, Katanec, Silye - Cseri, Karnitski, Berecz Zs., Pekár (Sajbán Má., 70.) - Zivzivadze, Nagy D. (Vajda S., 70.) Vezetőedző: Kuttor Attila.
DVTK: Branislav Danilović - Orosz Donát, Polgár Kristóf, Dušan Brković, Tamás Márk - Vági András, Iszlai Bence - Florent Hasani, Rui Pedro, Prosser Dániel (Bacsa Patrik, 56.) - Mirko Ivanovski (Korbély Kristóf, 90+1.). Vezetőedző: Feczkó Tamás.

Gólszerző: Rui Pedro (0-1) a 90. percben.

Legutóbb egy minden bizonnyal sokáig emlékezetes meccsen győzött Mezőkövesden a DVTK az OTP Bank Liga  idei kiírásának 2. fordulójában. Az első félidőben a DVTK kétgólos előnyre tett szert Bárdos Bence fejesével és Rudi Požeg Vancaš távoli lövésével. Az első játékrész végén eleredt az eső, ami a szünetben nyári záporrá erősödött, és a pálya játékra alkalmatlanná vált. Végül 50 perc várakozást követően indult újra a játék. A hazaiak gyorsan szépítettek, ám Rudi Požeg Vancaš második gólpasszát Lukács Dániel értékesítette. A hajrában a DVTK létszámelőnybe került majd Bright Edomwonyi beállította a végeredményt a nagy létszámú diósgyőri szurkolótábor legnagyobb örömére.

Mezőkövesd Zsóry FC - Diósgyőri VTK 2-4 (0-2)

MZSFC: Riccardo Piscitelli - Kállai Kevin, Andrej Lukić, Pillár Róbert (Ilia Beriashvili, 46.), Steliano Filip (Zahary Younn, 46.) - Vajda Sándor (Kojnok Zsolt, 89.), Cseke Benjámin, Marko Brtan, Illés Bálint (Hudák Martin, 70.) - Nikolay Prudnikov (Artem Nagirnyi, 46.), Stefan Dražić. Vezetőedző: Kuttor Attila.
DVTK: Karlo Sentić - Farkas Dániel, Szatmári Csaba, Bárdos Bence, Bitok Stephen - Vladislav Klimovich (Jérémie Obounet, 70.; Bozhidar Chorbadzhiyski, 83.), Alexander Vallejo, Holdampf Gergő - Lukács Dániel (Gera Dániel, 90+1.), Bright Edomwonyi, Rudi Požeg Vancaš (Elton Acolatse, 70.). Vezetőedző: Kuznyecov Szergej.

Piros lap: Kállai Kevin a 79. percben.
Gólszerző: Bárdos Bence (0-1) a 4., Rudi Požeg Vancaš (0-2) a 35., Stefan Dražić (1-2) a 48., Lukács Dániel (1-3) a 68., Stefan Dražić (2-3) a 76., Bright Edomwonyi (2-4) a 88. percben.

8. 2023/2024 (1. kör)
    2023.08.05. Mezőkövesd - DVTK 2-4 G.: Bárdos Bence, Rudi Požeg Vancaš, Lukács Dániel, Bright Edomwonyi

A DVTK idegenbeli mérlege Mezőkövesden: 8 mérkőzés 3 győzelem, 1 döntetlen, 4 vereség, 9-14-es gólkülönbség

Mezőkövesd Zsóry FC

Alapítva: 1975
Első év az NB I.-ben: 2013
Legjobb helyezés: 4. hely (2019/2020)
Élvonalbeli évek: 6 év
Folyamatosan az NB I.-ben: 2016 óta

A Mezőkövesdi SE 1975. január 31-én alakult. A sárga-kék színeket viselő klub többnyire a harmad- és negyedosztályban szerepelt. A 2006/2007-es évben az NB III. Mátra csoport 3. helyén végeztek, de az MLSZ az NB II. feltöltése érdekében felkérte őket, hogy induljanak el a másodosztályban. A felkérésnek eleget téve először indulhattak az NB II.-ben. A 2007/2008-as szezonban megszerzett 4 győzelmük azonban csupán a 16.helyhez - és a kieséshez - volt elegendő.

Ezt követően viszont igazi sikertörténet az övék. Az NB III.-nan magabiztosan nyertek és jutottak fel ismét. Újoncként pedig az előkelő 5. helyen végeztek az NB II. Keleti csoportjában. A 2010/2011-es évben pedig a feljutó DVTK mögött a második helyre értek oda. A következő bajnokságban egy újabb 5. hely jutott nekik, míg a 2012/2013-as idényben összejött a hőn áhított siker: megnyerték a bajnokságot és történelmet írva feljutottak az élvonalba. Az OTP Bank Ligában nem sikerült minden újonc minimáltervét, a bennmaradást elérni, azonban a következő bajnokságban a Gyirmót mögött ismét feljutottak az NB I.-be.

A legutóbbi idényben kiváló hajrájának köszönhetően a 7. helyen zárt a kék-sárga alakulat. A házi gólkirályi címet Stefan Dražić szerezte meg 14 találattal.

Formatabella

Az utolsó 5 mérkőzés alapján (Teljes tabella)
10. Diósgyőri VTK 5 1 2 2 9-7 2 5
11. Mezőkövesd Zsóry FC 5 1 1 3 4-7 -3 4

Az utolsó 10 mérkőzés alapján (Teljes tabella)
8. Diósgyőri VTK 10 3 3 4 17-18 -1 12
12. Mezőkövesd Zsóry FC 10 1 3 6 4-14 -10 6

Az utolsó 15 mérkőzés alapján (Teljes tabella)

24. forduló: Mezőkövesd - DVTK

Legutóbb a Riccardo Piscitelli - Kojnok Zsolt, Andrej Lukić, Marko Brtan, Pillár Róbert, Vajda Sándor (Szivacski Donát, 71.) - Cseke Benjámin (Aliaksandr Karnitski, 79.), Cseri Tamás (Bőle Lukács, 60.), Szolgai Máté (Szilágyi Szabolcs, 60.) - Molnár Gábor (Lucas Hedlund, 71.), Stefan Dražić összeállításban játszottak.

5 sárga lap
Vajda Sándor (eltiltását letöltötte, játszhat a DVTK ellen)

4 sárga lap
Cseke Benjámin

Piros lapok

1 sárga lap
Kállai Kevin (eltiltását letöltötte, játszhat a DVTK ellen)
Pillár Róbert (eltiltását letöltötte, játszhat a DVTK ellen)

Téli játékosmozgás

Érkezett
Bőle Lukács (Paksi FC)
Lucas Hedlund (svéd, Utsiktens BK)
Kócs-Washburn Erik (magyar-amerikai, DVSC II - kölcsönbe)
Jairo Samperio (spanyol)
Szilágyi Szabolcs (Vasas - kölcsönbe)
Szolgai Máté (szlovákiai, DAC 1904 - kölcsönbe)
Szivacski Donát (Vasas - kölcsönbe)

Távozott
Steliano Filip (román, ???)
Tordai Árpád (magyar-román, FK Žalgiris)
Younn Zahary (Comore-szigeteki-francia, FK Žalgiris)
Lehoczky Roland (MTK - kölcsöből vissza)

A Mezőkövesd Zsóry kerete

Kapusok
99 Juhász István Bence (HUN)  2005.09.13.
74 Kovácsik Ádám (HUN)  1991.04.04.
93 Piscitelli, Riccardo (ITA) 1993.10.10.

Mezőnyjátékosok
8 Babunski, David (MKD, ESP) 1994.03.01.
3 Beriashvili, Ilia (GEO) 1998.07.09.
21 Bőle Lukács (HUN)  1990.03.27.
15 Brtan, Marko (CRO) 1997.04.07.
94 Cseke Benjámin (HUN)  1994.07.22.
24 Cseri Tamás (HUN)  1988.01.15.
9 Dražić, Stefan (SRB) 1992.08.14.
78 Gomis, Christian (SEN, FRA) 1998.08.25.
28 Hedlund, Lucas (SWE) 1998.08.18.
6 Illés Bálint (HUN)  2004.11.15.
72 Kállai Kevin (HUN)  2002.01.14.
14 Karnitski, Aliaksandr (BLR) 1989.02.14.
13 Kócs-Washburn Erik (HUN, USA) 2003.03.15.
11 Szalai József (HUN)  2002.11.11.
33 Szilágyi Szabolcs (HUN, ROU) 2003.09.23.
2 Szivacski Donát (HUN)  1997.01.18.
88 Szolgai Máté (SVK) 2003.07.27.
10 Ugrai Roland (HUN)  1992.11.13.
77 Vajda Sándor (HUN, UKR) 1991.12.14.

A vezetőedző

Kuttor Attila távozását követően február 14-től a 61 éves szerb Milan Milanović irányítja a Mezőkövesdet. Korábban számos csapat kispadján ült hazájában, külföldön pedig a moldvai FC Sheriff, a kazah Irtysh Pavlodaraz örmény Alashkert Yerevan, valamint szintén kazah Tobol Kostanay csapatát vezette.

Ismerősök a másik oldalon

Illés Bálint a DVTK Labdarúgó Sportakadémián tanulta a labdarúgást, az előző idényben mutatkozott be az első csapatban, 9 bajnokin lépett pályára.

Cseke Benjámin az előző idényben kölcsönjátékosként szerepelt Diósgyőrben, 26 mérkőzésen 4 góllal járult hozzá a feljutáshoz.

Molnár Gábor 2020 elején igazolt Mezőkövesdről Diósgyőrbe, és két és fél évvel később tért vissza. A közben eltelt időszakban 60 mérkőzésen 18 gólt szerzett (ebből 28/9 az élvonalbeli mutató).

Ugrai Roland Diósgyőrből lett válogatott labdarúgó, ötször öltötte magára a nemzeti mezt a DVTK játékosaként. 2016 nyara és 2018 nyara között 51 bajnokin lépett pályára, és 15 gólt szerzett piros-fehér színekben.

Stefan Dražić a 2020/2021-es idényben szerepelt Diósgyőrben, és 29 meccsen 4 gólt szerzett.

Tóth Mihály másodedző a 2008/2009-es idényben 36 bajnokin 14 gólt szerzett. Már az első mezőkövesdi korszakában is segítette Kuttor Attila munkáját, majd az MTK női csapatát vezette, ezután pedig a Vasasnál és újra Mezőkövesden dolgozott együtt Kuttor Attilával.

A másik másodedző, Elek Norbert is szerepelt labdarúgóként Diósgyőrben, 2006 és 2008 között 49 bajnokin 3 gólt szerzett.

Tóth László szakmai igazgató a 2009/2010-es idényben Diósgyőrben töltötte be ezt a posztot, és 5 mérkőzésen a kispadról is irányította a csapatot. Korábban labdarúgóként is szerepelt Diósgyőrben, az 1989/1990-es idényben 17 mérkőzésen egy gólt szerzett.

Jakab Bálint a DVTK Labdarúgó Sportakadémián dolgozott masszőrként, mielőtt Mezőkövesdre költözött volna.