Beharangozó 2024. március 14., csütörtök

A 20. DVTK - Paks mérkőzés következik

A DVTK 19 mérkőzést játszott pályaválasztóként a Paks ellen, ebből 7-et megnyert, 5-ször döntetlent játszottak a csapatok, míg 7 alkalommal a vendégeké lett a három pont. Bemutatjuk az ellenfelet, és felidézzük a két klub közös történelmét.

Egymás ellen

A paksi együttes a 2006/2007-es szezonban jutott fel az első osztályba, akkor találkoztunk velük először. Az őszi szezonban mi látogattunk az akkori újonc együtteshez és 2-1-es vereséget szenvedtünk. Tavasszal azonban az Andrássy úton sikerült a visszavágás: a történelmi, első DVTK - Paks meccsen a Szalma Pál - Farkas Viktor, Hegedűs Gyula, Elek Norbert, Hamam Sadjo - Sipeki István (Rebecsák Szilárd, 90+1.), Katona Attila, Rubint Richárd, Ciprian Binder (Faggyas Milán, 86.) - Simon Attila (Huszák Tamás, 60.), Douva összeállításban léptünk pályára és Rubint Richárd, valamint Farkas Viktor góljával 2-1-re nyertünk.

A következő évben a Köteles László - Mogyorósi József, Sebők Vilmos, Hegedűs Gyula, Elek Norbert (Virág Aladár, 89.) - Florin Pelecaci, Gonzalo Cardozo (Szélpál Tamás, 29.), Pintér Zoltán, Đorđe Kamber - Homma Kazuo (Lipusz Norbert, 56.), Simon Attila összeállítású csapatunk Cardozo súlyos sérülése után az első félidőben kétgólos hátrányba került. Vágó Attila edzőnek azonban sikerült a szünetben rendet tenni a fejekben és a második félidőben 18 perc alatt Simon Attila duplájával kiegyenlítettünk. A Paks Tököli révén a 69. percben újra vezetéshez jutott, de ismét jött Simon és a 3. góljával döntetlenre mentette a mérkőzést.

A 2008/2009-es bajnokságban a Paks ellen a Köteles László - Lakatos Béla, Boris Bogunović, Despot Visković, Gohér Gergő - Florin Pelecaci (Euloge Ahodikpe, 61.), Lippai Ákos (Srđan Stanić, 75.), Takács Péter, Đorđe Kamber - Tóth Mihály, Homma Kazuo (Szabó Viktor, 61.) csapat lépett pályára és Tóth Mihály 78. percben szerzett remek találatával 1-0-ra diadalmaskodott.

Legközelebb 2009. október 24-én járt Miskolcon a paksi együttes. A DVTK a Kovács Zoltán - Bognár Zsolt (Bogdan Apostu, 67.), Boris Miličić, Despot Visković, Horváth Gábor  - Dejan Vukadinović (Lipusz Norbert, 53.), Búrány Zoltán - Lippai Ákos, Ivancsics Gellért, Balajti Ádám - Szabó Viktor  (Takács Péter, 84.) összeállításban játszott és ért el gól nélküli döntetlent.

2012. szeptember 21-én Szivics Tomiszláv még a vendégek kispadján ült. Akkor Bacsa Patrik korai góljával itthon tudata tartani a Ribánszki László - Vági Attila, Igor Gal (Michal Hanek, 54.), Savo Raković, Gohér Gergő - Takács Péter, Elek Ákos (Mohamadou Abdouraman, 78.) - Gosztonyi András (Jefferson Silva, 59.), Fernando Fernández, Bacsa Patrik - Tisza Tibor összeállítású DVTK a három pontot.

Az ezt követő két mérkőzésen a paksiak győzni tudtak Miskolcon.

Az OTP Bank Liga 2015/2016 évi kiírásában háromszor találkoznak egymással a csapatok. Miskolcon 1-1-es döntetlent játszottak a csapatok a második körben. A vendégek szereztek vezetést, és amikor már majdnem úgy tűnt, hogy mind a három pontot elviszik, Georges Griffiths fejesével egyenlített a  létszámhátrányban is hősiesen küzdő DVTK a mérkőzés hajrájában. Bekő Balázs az Ivan Radoš - Dražen Okuka, Lipták Zoltán, Tamás Márk, Senad Husić - Koman Vladimir (Bognár István, 66.), Manjrekar James (Bacsa Patrik, 55.), Kitl Miklós, Barczi Dávid - Novothny Soma (Georges Griffiths, 55.) - Grumić csapatot küldte pályára.

A bajnokság utolsó fordulójában, az első félidő hajrájában a vendégcsapat szerzett vezetést szinte a semmiből. A második játékrészben a DVTK támadott, és emberelőnybe is került, azonban egy kapufánál közelebb nem sikerült jutni az egyenlítéshez, majd a hosszabbításban a vendégek bebiztosították a győzelmüket. A mérkőzés krónikájához tartozik még Ivan Radoš és Elek Ákos sérülése, utóbbinak emiatt a franciaországi szereplése is veszélybe került. Egervári Sándor csapata az Ivan Radoš (Antal Botond, 76.) - Dražen Okuka, Lipták Zoltán, Tamás Márk, Nemes Milán - Egerszegi Tamás - Bognár István, Nikházi Márk (Ternován Patrik, 71.), Elek Ákos, Barczi Dávid, Bacsa Patrik (Miroslav Grumic, 46.) összeállításban játszott.

A 2016/2017-es bajnokságban a Horváth Ferenc irányította Ivan Radoš - Eperjesi Gábor, Lipták Zoltán, Vitālijs Jagodinskis, Nemes Milán - Murtaz Daushvili, Elek Ákos - Diego Vela, Nono (Nikházi Márk, 85.), Bacsa Patrik (Bognár István, 63.) - Novothny Soma (Ugrai Roland, 77.) összeállítású DVTK Mezőkövesden fogadta a zöld-fehéreket a 17. fordulóban. Gól nélküli első félidőt követően Nono szögletét követően Lipták Zoltán szerezte meg a vezetést, majd a ráadásban Ugrai Roland biztosította be a győzelmet.

Az OTP Bank Liga 2017/2018 évi kírásának harmadik körében Diósgyőrben találkoztak a csapatok, és Bartha öngóljával első alkalommal győzött a DVTK az új stadionban a Lipták Zoltán kiállítása miatt közel egy órán keresztül létszámhátrányban játszó DIósgyőr, és a bennmaradás szempontjából rendkívül fontos három pontot szerzett. Fernendo Fernández az Ivan Radoš - Nagy Tibor, Lipták Zoltán, Dušan Brković, Bárdos Bence - Kocsis Gergő, Busai Attila - Varga József (Dejan Karan, 47.), Florent Hasani (Nikolaos Ioannidis, 67.), Ugrai Roland - Bacsa Patrik (Szarka Ákos, 82.) összeállításban küldte pályára a csapatot.

A 2019/2020-as bajnokságban kétszer találkozott Miskolcon a két csapat. A 7. fordulóban Vernes Richárd révén csak a DVTK lőtt egy kapufát, gól nem esett a Paks elleni találkozón. Fernando Fernández vezetőedző az Antal Botond - Serhii Shestakov, Dušan Brković, Dejan Karan, Tamás Márk - Tóth Barnabás, Tajti Mátyás, Florent Hasani (Bacsa Patrik, 61.) - Vernes Richárd (Szabó Bence, 90.), Boris Mihajlović, Forgács Dávid (Martin Juhar, 53.) csapatot küldte pályára.

A 28. fordulóban pedig az első félidőben Prosser Dániel góljával a DVTK szerzett vezetést, majd Könyves két perc alatt kapott két sárga lapot, és létszámhátrányba került a csapata. A félidő második felében a közönség folyamatosan támadó DVTK-nak tapsolhatott, a szünet előtt már a helyzetek is sorra jöttek, miként a második félidőben is. Azonban vagy a paksi kapus védett nagyot, vagy a diósgyőriek tévedtek néhány centit, ezért az eredmény nem változott. Fernando Fernández ezúttal az Antal Botond - Polgár Kristóf, Dušan Brković, Tamás Márk - Serhii Shestakov, Szabó Bence, Márkvárt Dávid, Vernes Richárd (Boris Mihajlović, 68.), Martin Juhar (Korbély Kristóf, 79.) - Florent Hasani, Prosser Dávid (Tóth Barnabás, 90+1.) csapatot küldte pályára.

Az OTP Bank Liga 2019/2020 évi kiírásának 21. fordulójában a DVTK hazai pályán Mirko Ivanovski góljával már az első félidőben vezetést szerzett a Paks ellen. A második játékrészben eleinte a Paks igyekezett egyenlíteni, de a diósgyőri védelem jól állta a nem túl erős rohamokat, majd amikor egy gyors ellentámadás végén Florent Hasani megszerezte a második gólt, eldőlt a mérkőzés. Feczkó Tamás csapata a Branislav Danilović - Serhii Shestakov, Polgár Kristóf, Dušan Brković, Vági András - Márkvárt Dávid (Egerszegi Tamás, 83.), Iszlai Bence - Florent Hasani, Rui Pedro (Molnár Gábor, 66.), Kiss Tamás - Mirko Ivanovski (Haris Tabaković, 72.) összeállításban lépett pályára.

Az idei bajnokságban döntetlent játszottak Diósgyőrben a csapatok a 3. fordulóban. Az első félidőben Bright Edomwonyi erős fejesével a jól játszó DVTK szerzett vezetést, amit némileg váratlanul Könyves Norbert egyenlített ki. A szünet után is ment előre a DVTK, Lukács Dániel ziccerbe is került, de amit már számtalanszor értékesített, az most kimaradt. A hajrában már létszámelőnyben játszott a Diósgyőr, de nem sikerült gólra váltani a maradék néhány percben.

Diósgyőri VTK - Paksi FC 1-1 (1-1)

DVTK: Karlo Sentić - Farkas Dániel (Csirmaz István, 58.), Szatmári Csaba, Bárdos Bence, Bitok Stephen - Holdampf Gergő, Alexander Vallejo, Vladislav Klimovich (Elton Acolatse, 58.) - Lukács Dániel (Gera Dániel, 71.), Bright Edomwonyi (Marin Jurina, 71.), Rudi Požeg Vancaš. Vezetőedző: Kuznyecov Szergej.
PFC: Szappanos Péter - Kovács Krisztián, Vas Gábor, Temesvári Attila, Kinyik Ákos, Silye Erik (Bőle Lukács, 75.) - Papp Kristóf, Balogh Balázs, Windecker József - Szabó Bálint (Hahn János, 66.; Lenzsér Bence, 87.), Könyves Norbert (Böde Dániel, 75.). Vezetőedző: Bognár György.

Piros lap: Temesvári Attila a 86. percben.
Gólszerző: Bright Edomwonyi (1-0) a 15., Könyves Norbert (1-1) a 29. percben.

Legutóbb Pakson találkozott a két csapat, és a DVTK veszített a 14. fordulóban. A találkozó elején Artem Odyntsovot fejen rúgták, ami minden bizonnyal szerepet játszott az első két gólban, majd le is cserélték a kapust. A folytatásban a hazaiak megszerezték harmadik góljukat is. A szünet után a DVTK Rudi Požeg Vancaš büntetőjével szépített, és továbbra is ment előre, ám a hajrában visszaállt a háromgólos különbség.

Paksi FC - Diósgyőri VTK 4-1 (3-0)

PFC: Szappanos Péter (Simon Barnabás, 83.) - Kovács Krisztián, Szélpál Norbert, Kinyik Ákos, Szabó János, Osváth Attila - Papp Kristóf, Mezei Szabolcs, Windecker József (Horváth Kevin, 51.) - Hahn János (Pesti Zoltán, 83.), Könyves Norbert (Haraszti Zsolt, 71.). Vezetőedző: Bognár György.
DVTK: Artem Odyntsov (Karlo Sentić, 23.) - Szatmári Csaba, Bozhidar Chorbadzhiyski, Alexander Vallejo, Bitok Stephen - Francisco Feuillassier (Bokros Szilárd, 46.), Holdampf Gergő (Bényei Ágoston, 71.), Rudi Požeg Vancaš - Lukács Dániel (Pernambuco, 46.), Bright Edomwonyi, Elton Acolatse (Argyris Kampetsis, 75.). Vezetőedző: Kuznyecov Szergej.

Gólszerző: Könyves Norbert (1-0) a 10., Mezei Szabolcs (2-0) a 21., Szabó János (3-0) a 26., Rudi Požeg Vancaš (3-1, 11-esből) az 53., Hahn János (4-1) a 80. percben.

A DVTK - Paks élvonalbeli mérkőzések

1. 2006/2007
    2007.03.17. DVTK - Paksi SE 2-1 G.: Rubint Richárd, Farkas Viktor
  2. 2007/2008
    2008.05.17. DVTK - Paksi FC 3-3 G.: Simon Attila (3)
  13. 2017/2018 (3. kör)
    2018.05.19. DVTK - Paksi FC 1-0 G.: Bartha László (öngól)
    2023.08.12. DVTK - Paks 1-1 G.: Bright Edomwonyi

Hazai mérlegünk: 19 mérkőzés, 7 győzelem, 5 döntetlen, 7 vereség, 19 rúgott és 25 kapott gól.

Paksi FC

Alapítva: 1952
Első év az NB I.-ben: 2006
Legjobb helyezés: 2. hely (2010/2011)
Élvonalbeli évek: 15 év
Folyamatosan az NB I.-ben: 2006 óta

1952. november 28-án alapították a Paksi Kinizsi Sportkört, ami később Paksi SE, majd Paksi FC néven szerepelt. 2011-től a Magyar Villamos Művek Zrt.-nek köszönhetően MVM Paks néven játszottak, majd a főszponzor távozását követően visszatértek a Paksi FC névhez. A csapat színe a zöld-fehér. Az NB I-be 2006-ban jutottak fel, első évükben a 11. helyen végeztek.

A 2010/2011-es bajnokságban érte el a csapat a legnagyobb sikerét, amikor a tabella második helyén végeztek és kijutottak a nemzetközi porondra, valamint megnyerték a Ligakupát.

Az OTP Bank Liga legutóbbi kiírását az 5. helyen zárták, és sorozatban harmadszor is ők adták a gólkirályt a nyáron az FTC-be távozó Varga Barnabás személyében.

Formatabella
A legutóbbi 5 mérkőzés alapján (teljes tabella)
2. Paksi FC 5 3 1 1 8-5 3 10
6. Diósgyőri VTK 5 2 1 2 9-6 3 7

A legutóbbi 10 mérkőzés alapján (teljes tabella)
2. Paksi FC 10 7 1 2 16-12 4 22
7. Diósgyőri VTK 10 3 3 4 17-19 -2 12

A legutóbbi 15 mérkőzés alapján (teljes tabella)
2. Paksi FC 15 10 2 3 28-17 11 32
10. Diósgyőri VTK 15 4 4 7 20-27 -7 16

A legutóbbi 20 mérkőzés alapján (teljes tabella)

24. forduló: Paks - DVSC 0-1

Legutóbb a Simon Barnabás - Kinyik Ákos, Lenzsér Bence, Szabó János - Kovács Krisztián (Szélpál Norbert, 84.), Balogh Balázs (Horváth Kevin, 73.), Szabó Bálint (Vas Gábor, 63.), Papp Kristóf, Osváth Attila - Hahn János (Skribek Alen, 84.), Tóth Barna (Böde Dániel, 46.) összeállításban léptek pályára.